Skuteczność modlitwy o uwolnienie; grzech nieczystości.

Wysłuchałem wczoraj we włoskim Radio Maria ciekawej audycji – debaty z udziałem wielu ekspertów, poświęconej coraz bardziej niestety aktualnemu tematowi: magia, okultyzm, egzorcyzmy. Zainteresowała mnie szczególnie historia opowiedziana przez egzorcystę, padre Buonaiuti. Wynika z niej jasno, że w walce z różnymi formami opętań nie wystarczają same egzorcyzmy. Nie działają one jak formuły magiczne, lecz wymagają wiary. Niezbędne jest także życie w łasce samego zainteresowanego.

Ojciec Buonaiuti przebywał kilka lat temu w Meksyku, aby przeprowadzić tam wespół z dwoma innymi egzorcystami serię egzorcyzmów nad grupą 20 opętanych. Po odprawieniu wszystkich modlitw przepisanych przez Kościół w Rytuale oraz po tygodniu ich powtarzania, okazało się, że ich skuteczność daleka była od oczekiwań. Postanowili wtedy nie zwracać się wprost do szatana poprzez egzorcyzmy (jak to może robić jedynie uprawniony do tego przez Kościół kapłan), lecz zastosować modlitwę wstawienniczą, modlitwę o uwolnienie. W taki sposób może modlić się każdy chrześcijanin. W swoich modlitwach postanowili zwrócić się o pomoc do Najświętszej Dziewicy, tej która miażdży głowę węża. Okazało się, że po 20 minutach modlitwy wszystkie osoby, poza jedną młodą dziewczyną, bardzo ciężkim przypadkiem, zostały uwolnione. W przypadku tej młodej 22-letniej dziewczyny, nastąpiła jedynie nieznaczna poprawa. Co się okazało po kolejnych dniach modlitw wstawienniczych do Maryi? Otóż przymuszony przez Nią do mówienia diabeł wyznał w czym tkwi źródło jego siły. Opętana dziewczyna, najcięższy spośród 20 innych osób przypadek, żyła w grzechu nieczystości ze swoim narzeczonym, a w dodatku w takim stanie przystępowała do Komunii świętej, popełniając świętokradztwo. Wszystko jasne. Modlitwy były prowadzone dalej, ale tym razem już przy aktywnym udziale opętanej, to znaczy po  wykluczeniu grzechu, spowiedzi i trwaniu w stanie łaski uświęcającej. Oczywiście przyniosły skutek i dzisiaj żyje ona w udanym związku małżeńskim ze swoim dawnym narzeczonym, który na szczęście potrafił zrozumieć całą sytuację i absolutną konieczność trwania w czystości przedmałżeńskiej.

Historia ta oraz inne potwierdzają to co powiedział ojciec Gabriele Amorth o skuteczności egzorcyzmów. Są one bardzo ważne w określonych przypadkach, ale jak to wyraźnie zaznaczył tutaj, znajdują się one dopiero na ósmej pozycji wśród innych ważnych środków walki z grzechem i szatanem.

Oto porządek zalecanych przez o. Amortha środków obronnych:

1. Życie w łasce Bożej;
2. Spowiedź;
3. Msza św.;
4. Komunia;
5. Adoracja eucharystyczna;
6. Każda modlitwa, szczególnie psalmy i różaniec;
7. Modlitwa uwolnienia;
8. Egzorcyzmy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 38 obserwujących.

%d bloggers like this: